Úvod |  Seznam akcí | Berounka - 7 dní

Berounka - 7 dní

Pokud přemýšlíte, která řeka je pro vás, jako začátečníka nebo rodinu s dětmi nejvhodnější, tak je to díky svému mírnému toku právě Berounka.
K tomu vás po celou dobu akce doprovází zkušený instruktor, který řeku dobře zná, dohlíží na bezpečné splutí a pomáhá vám na jezech.

program

SRAZ

V pátek večer se sejdeme v Chrástu v tábořišti U Dolanského mostu. U ohně nebo v hospodě se seznámíme a řekneme si, co nás následující dny čeká. 

SOBOTA

Ráno zabalíme stany a veškeré věci dáme do auta, které nás bude po celou dobu doprovázet po břehu. V barelech budeme mít jen to nejnutnější a nebudou nás tak trápit těžké lodě při sjíždění nebo přenášení jezů. Úplným začátečníkům na suchu vysvětlíme, co a jak, trochu potrénujeme na vodě a během splouvání budeme nové dovednosti dále pilovat. Zkušeným vodákům pouze připomeneme, jak se na vodě chovat bezpečně.

První den nás čeká nejdelší úsek, a sice do Liblína. Po cestě je 7 jezů, z toho většina sjízdných. V kempu U Přívozu si můžeme dát k obědu výbornou pizzu z pece. Cestou do Liblína je pak z řeky vidět zřícenina hradu Libštejn. 

NEDĚLE

Z Liblína se přesuneme o 13 km níže do tábořiště U Mloka. Cestou si budeme užívat plavbu skalnatými údolími a po obědě v hospůdce Na Rybárně navštívíme těsně před cílem zříceninu hradu Krašov. Nahoře se nám naskytnou nádherné pohledy na klikatící se řeku.

PONDĚLÍ

Pondělní plavba nás zavede do tábořiště ve Šlovicích. Na oběd se zastavíme ve Zvíkovci u jezu v kempu U Varských. 

ÚTERÝ

V úterý nás čeká zhruba 11 km do Višňové. Kochat se tentokrát budeme Týřovickými skalami a zavítáme také do vyhlášené hospůdky U Rozvědčíka, kde se posilníme.

STŘEDA

Po dvou kilometrech přistavíme naše lodě v Roztokách a projdeme se na nedaleký hrad Křivoklát. Naobědváme se ve Zbečně a tábořit budeme v Račicích U Jezu.

ČTVRTEK

Až do Nižboru, kde uděláme zastávku, proplouváme obklopeni přírodou. Po doplutí do kempu v Berouně se můžeme vydat do města nebo si poslední večer užít v kempu u ohýnku.

PÁTEK

Poslední den nás zavede do Zadní Třebaně. Město necháme za sebou a opět se trochu více přiblížíme přírodě. Mineme například Tetínské skály a Lom Alkazar. Kousek za Karlštejnem se v kempu Ostrov rozloučíme a vydáme se k domovům.

STRAVOVÁNÍ

Každý se stravuje sám. Každý den bude možnost dát si po cestě v hospodě teplý oběd a večer v kempu večeři.

DOPRAVA

Na místo začátku i z konce plavby se pohodlně dostanete vlakem. V tábořišti U Dolanského mostu je za poplatek možné nechat přes týden auto přímo v areálu. Případně můžeme po domluvě a za malý příspěvek na naftu odvézt poslední den řidiče zpět k autům.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

  • zapůjčení kanoí a vodáckého vybavení
  • doprava lodí na začátek a odvoz z cíle plavby
  • služby vodáckých průvodců
  • přeprava bagáže doprovodným vozidlem během plavby
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození nebo zničení (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)

V ceně není zahrnuto kempovné.

Program se může změnit v závislosti na vodním stavu, počasí nebo přání účastníků.

Kontaktní formulář

Jméno
Příjmení
Telefon
Email
Adresa
Dospělí
Děti
Poznámka