Úvod |  Seznam akcí | Berounka - 4 dny

Berounka - 4 dny

Pokud přemýšlíte, která řeka je pro vás, jako začátečníka nebo rodinu s dětmi nejvhodnější, tak je to díky svému mírnému toku právě Berounka.
K tomu vás po celou dobu akce doprovází zkušený instruktor, který řeku dobře zná, dohlíží na bezpečné splutí a pomáhá vám na jezech.

program

SRAZ

Ve středu večer se sejdeme v Chrástu v tábořišti U Dolanského mostu. U ohně nebo v hospodě se seznámíme a řekneme si, co nás následující dny čeká. 

ČTVRTEK

Ráno zabalíme stany a veškeré věci dáme do auta, které nás bude po celou dobu doprovázet po břehu. V barelech budeme mít jen to nejnutnější a nebudou nás tak trápit těžké lodě při sjíždění nebo přenášení jezů. Úplným začátečníkům na suchu vysvětlíme, co a jak, trochu potrénujeme na vodě a během splouvání budeme nové dovednosti dále pilovat. Zkušeným vodákům pouze připomeneme, jak se na vodě chovat bezpečně.

První den nás čeká nejdelší úsek, a sice do Liblína. Po cestě je 7 jezů, z toho většina sjízdných. V kempu U Přívozu si můžeme dát k obědu výbornou pizzu z pece. Cestou do Liblína je pak z řeky vidět zřícenina hradu Libštejn. 

PÁTEK

Z Liblína se přesuneme o 13 km níže do tábořiště U Mloka. Cestou si budeme užívat plavbu skalnatými údolími a po obědě v hospůdce Na Rybárně navštívíme těsně před cílem zříceninu hradu Krašov. Nahoře se nám naskytnou nádherné pohledy na klikatící se řeku.

SOBOTA

Sobotní plavba nás zavede do tábořiště ve Šlovicích. Na oběd se zastavíme ve Zvíkovci u jezu v kempu U Varských. 

NEDĚLE

V neděli nás čeká posledních 13 km do Roztok. Kochat se tentokrát budeme Týřovickými skalami a zavítáme také do vyhlášené hospůdky
U Rozvědčíka, kde se posilníme. V Roztokách se rozloučíme a vyrazíme k domovům. Někdo si může ještě udělat procházku na hrad Křivoklát. 

STRAVOVÁNÍ

Každý se stravuje sám. Každý den bude možnost dát si po cestě v hospodě teplý oběd a večer v kempu večeři.

DOPRAVA

Na místo začátku i z konce plavby se pohodlně dostanete vlakem. V tábořišti U Dolanského mostu je za poplatek možné nechat přes týden auto přímo v areálu. Případně můžeme po domluvě a za malý příspěvek na naftu odvézt poslední den řidiče zpět k autům.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

  • zapůjčení kanoí a vodáckého vybavení
  • doprava lodí na začátek a odvoz z cíle plavby
  • služby vodáckých průvodců
  • přeprava bagáže doprovodným vozidlem během plavby
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození nebo zničení (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)

V ceně není zahrnuto kempovné.

Program se může změnit v závislosti na vodním stavu, počasí nebo přání účastníků. 

Kontaktní formulář

Jméno
Příjmení
Telefon
Email
Adresa
Dospělí
Děti
Poznámka